Објавена листа на топ 25 евровизиски пејачи за 2012: Калиопи некаде на врвот!


Официјалната страна на Евровизија ги објави своите најактуелни изведувачи за 2012 година.

Kaliopi 1Прв на листата се најде Литванецот Дони Монтел кои ги освои гледачите со „Love is blind“, второто место припадна на дуетот од Исланд, Грета Салом и Џонси, а трети беа Австријците. Четвртото место и припадна на нашата поп дива Калиопи.

Тоа значи дека изминатата година навистина сме направиле добар избор со нашиот евровизиски претставник. Браво, Калиопи!

Листата на најпопуларни изведувачи за 2012 година, можете да ја погледнете тука: LINK  

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1