Од 1. јануари посакпува водата


Од први јануари некои домаќинства ќе плаќаат поскапа вода.Нашите сметки се очекува да се зголемат за околу 3%. Од Регулаторната комисија за енергетика информираат дека на 15 ноември ќе се одлучи до каде ќе можат да се движат цените, а општинските совети ќе гласаат за новите тарифи. Од Комисијата засега не откриваат кои општини ќе плаќаат поскапи сметки за вода, а кои поевтини.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1