Од утре до среда ниски утрински температури до минус 13 степени


vetar22Во наредните денови утринските температури ќе достигнат до минус 13 степени. Најладно ќе биде во понеделник кога според хидрометеоролозите утринската температура ќе се движи од минус 4 до минус 13 степени. Дневната ќе биде од нулата до осум степени.
Утре во утринските часови ќе биде од минус 8 до минус два степени, а преку ден од минус два до плус пет степени.
Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност со слаб доумерен северен ветер.
Затоплување и пораст на температурите се очекува од среда

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1