Одите на одмор со автобус пазете до кого седите – Поради седиште во автобус и го скршил носот


Вилоета со своите две ќерки синот и сестрата се враќала од одмор во Грција со автобус. Пред неа седело 30 годишно момче со својата девојка.
Во еден момент, момчето почнало да го спушта наслонот на седиштето по што Виолета му замерила да не го прави тоа бидејќи нејзината сестра е е пополничка и дека нема да има простор за седење.

violeta-s-1406662216-542847Тогаш момчето почнало вербално да ја напаѓа со погрдни зборови, на што и Виолета возвратила. По бурната караница тој станал од своето седиште, дошол до неа и ја удрил со главата во лицето.

Од ударот, Виолета добила фрактура на носот. Се се случувало додека автобусот поминувал низ Македонија, Возачот и туристичкиот водич не сакале да застанат и да повикаат полиција убедувајќи ја дека е подобро тоа да го стори во Србија.

Виолета најавува тужби против напаѓачот но и против туристичката агенција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1