Одморот се претворил во пекол: 9-годишно девојче проголтано од песок на плажа (Видео)


Трагично завршил одморот за едно семејство, кое летувало на плажата во Линколн Сити. Нивната 9-годишна ќерка Изабел Грејс Франк починала додека си играла во песок.

1111pplazaЗаедно со пријателите девојчето се забавувавало копајќи дупка во песок, која одеднаш се урнала и ја затрупала – потврдиле очевидците. Инцидентот се случи околу 17:00 часот, целиот настан траел 5 до 10 минути.

И покрај тоа што итната медицинска помош пристигнала на време, но не можеле да го спасат девојчето.

Деветгодишно девојче си играла во песокот на плажа, копајќи дупка со родините. Во еден момент паднала во дупката, а песокот ја затрупал..

Деветгодишната Изабела Грејс Франк во петокот со своите роднини копала дупка на плажата Орегон бич.

devojce-potrupano500Очевидец вели дека девојчето седнало во дупката, а потоа исчезнала.

„Погледнав и си помисли ’ма децата си играат’, но потоа почнала да вика.

Луѓето почнале да копаат и копаат, но песокот постојано се уривал, вели сведокот.

На местотот на настанот дошле и пожарникарите и полицајците и виделе како група луѓе се обудува да го откопа девојчето од песокот.

Откако ја ископале, полицијата се обидела да ја реанимира, но девојчето не дишело и не били при светс.

Префрлена е во болница, каде е прогласена за мрва.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1