Огромен череп на змеј затекнаа на плажа позната по скелети на диносауруси (Видео)


DragonSkull2

Крај плажата Шармаут во Англија, место кое е познато по фосилни остатоци на диносауруси, жителите пронашле огромен череп на змеј во песокот. Вистински ли е ?

Одговорот на прашањето е многу лесен, овој реалистичен череп е дел од маркетинг-кампањата на сервисот за гледање видеосодржини „Блинкбокс“, со која го најавува пристигнувањето на третата сезона на „Игра на троновите“ на неговите сервери. Следното кратко видео покажува како всушност е создаден черепот.

Телеграф.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1