Опелот од „Монструм“ е на полициските алфи?


Диме Весков е сведокот кој го предложија адвокатите на обвинетите во случајот „Монструм“.

opel monstrum

Тој е затвореник и во моментов е во затворот во Идризово, но тврдел дека знае детали на возилото Опел Омега кое беше пронајдено кон границата со Косово, а за кое полицијата тврди дека го користеле обвинетите при ликвидацијата и при напуштање на државата, pi[uva a1On.

Адвокатите тврдат дека токму детали за сопственоста знае предложениот сведок. Неофицијално затвореникот има информации дека возилото е на полициската единица „Алфа“, односно го препознал на телевизија и му текнало дека токму со тоа возило тој бил приведен и пренесуван низ полициски станици.

Предложен е и градоначалникот на Илинден, Жика Стојановски кој може да го потврди алибито на еден од обвинетите дека заедно биле на свечен настан.

А1Он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1