Откриени 2 тони измет гулаби во црква во Шведска


Во црковна камбанарија во Шведска, за која се верува дека била отворена уште во периодот од 1980 година, била наполнета со неверојатни 2 тони измет, дело на гулаби.

Црковниот менаџер вели дека слојот бил длабок 30 сантиметри, а бил откриен за време на инспекцијата која случајот го детектирала во мај. Вработените во црквата која што се наоѓа на 105 милљи северно од Стокхолм биле шокирани од бројот на кесите за измет кои што ги изнеле од црквата. Полни 80 кеси успеале да наполнат во првиот круг, и исто толку во вториот круг на чистење.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1