ОТВОРЕНИ ЗАКАНИ: Стојанче Ангелов вербално го нападна уредникот на Нетпрес


Стојанче Ангелов синоќа вербално го нападна новинарот и уредник на Нетпрес, Дејан Николовски, а за тоа и јавно се пофали на Фејсбук.stojance

-Синоќа, сосем случајно налетав на него. Да не бев политичар, ќе беше многу едноставно. Го фаќам за врат и го трескам од земја! Безмислосно! Па што сака нека биде. Но сега… Сега јас сум политичар. И треба да бидам фин… Премногу сме пасивни. Но! Отсега натаму нема!…Ќе платиш за се! Ќе платиш и тоа како!….Но, можеби еден ден нема да бидам политичар и некаде на улица ќе налетам на тебе, напиша лидерот на „Достоинство“, Ангелов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1