Ова е девојката што исчезна – пријавете ако сте ја виделе


Шеснаесет годишната Уснија Саит вчера излегла од домот во Шутка, околу 20 часот и 30 минути, Оттогаш глувонемата девојка не се вратила дома. 

Ова е последната фотографија на Уснија, сликана во мај. Една фотографија е оставена и во МВР. Нејзините родители молат доколку некој го видел девојчето, да се јави во полиција.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1