Ова е најлускузната јахта на светот: Нема да верувате што се` има внатре! (Видео)


На пазарот на луксузни јахти се појави една по која сите се вртат и околу која сигурно ќе се води голема битка, барем кога купувањето е во прашање.

jahta-lux1

Јахтата Xhibitionist  е дело на познатиот шведски дизајнер на супер автомобили Едуардо Греј, и со својот изглед потсетува на автомобилот на Бетмен.

Долга е 75 метри, и опремена е со најлуксузни нешта кои може да се најдат на пазарот.

Поседува Стенвеј клавир, простор за да смести цела флота Бентли, хелиодром и уште многу други нешта…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1