Ова е најмладата баба во Русија-Има само 29 години!


Ќерката на Наталија Књазкова, која има само 14 години, роди бебе на иста возраст како својата мајка.

Историјата се повторува, таа ги следеше моите стапки. Многу сме среќни што конечно имаме момче во семејството, бидејќи јас имам четири ќерки, вели гордата баба.baba500

Таткото на девојчето Александар Књазков (34), признава дека е малку во шок велејќи:

-Бев многу шокиран кога дознав дека ќерка ми ќе стане мајка на толку млада возраст. Сите ми честитаа оти станав млад дедо. Се чувствувам малку чудно, но ќе треба да се навикнам на тоа.1baba500

Александар се надева дека неговата ќерка и таткото на бебето, кој има 17 години ќе го продолжат своето образование и ќе се венчаат.

Неверојатно, но Наталија не е најмлада баба во светот, таа титула и припаѓа на една жена од Романија, која стана баба на шокантна возраст од 23 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1