Ова е најубавата жена на светот за 2018 (ВИДЕО)


Се прослави уште 2007 , како шестгодишно девојче , кога ја понесе титулата ,,најубаво девојче на светот”.

По единаесет години , Тилан Блонду повторно е прогласена за најубава , но овој пат е најубавата жена на светот. Изборот за 2018 го направи TC Candler .

Нивното видео со троп листата за најубавите жени за 2018 за само два дена доживеа над 2 милиони прегледи.

Втора на оваа листа е тајванската актерка Чу Цу-ву , на трето место израелската манекенка Јаел Шелбиа , а четврта е американско – филипинската актерка Лиза Соберано.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1