Ова е првата старлета во екс Југославија


Зорица Гајдаш е првата старлета во екс Југославија.

Важела за секс симбол на тоа време, а нејзиниот поглед бил доволен да ги освои мажите, покрај останатите атрибути како убавина и згодно тело.hitportal-zorica

Оние кои ја познаваат се сеќаваат на нејзините филмови како „Lito Vilovito“ и „Burdus“.

Русокосата Зорица со својата убавина го освоила и познатиот диригент Зубин Мехта, кој останал без здив кога ја здогледал на еден концерт.

Боемите на тоа време велат дека Зорица освен што била најубава, била и примерна девојка.

Неколку пати била поврзувана со неколку скандали, а често се движела во бизнис круговите.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1