Ова е сестрата на Северина (Фото)


За најпознатата хрватска ѕвезда, Северина Вучковиќ се знае скоро се.

Откако ѕвездите започнаа да отвараат профили на социјалните мрежи, многу е лесно да го знаеме секој детал од нивниот живот.hitportal-sestrata-na-severina

Од друга страна, за семејството на популарната пејачка не се знае многу.

Северина е родена во работничко семејство, а има две постари сестри. Едната од нив, Маријана Вучковиќ – Поповиќ, веќе долго време живее и работи во Белград.

Пред четири години Маријана беше во центарот на вниманието на јавноста во Хрватска, поради спорно земјиште во Сплит, околу кое „водеше битка“ со познатиот хрватски фудбалер Игор Штимац.severina

Маријана е дипломиран новинар, мажена е и многу поврзана за Александар, синот на Северина.

Севе често ја посетува, а секоја посета на српската престолнина ја користи за да помине што е можно повеќе време со неа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1