Ова е сестрата на Северина – тотална спротивност од пејачката (Фото)


Северина е родена во работничко семејство, завршила само основно училиште, а уште од тинејџерските денови покажувала интерес за естрадата.severina

Таа има две постари сестри. Една од нив е Маријана Вучковиќ Поповиќ која веќе долго време живее и работи во Белград.

Пред четири години Маријана  се најде во центарот на медиумско внимание во Хрватска, поради спорно земјиште во Сплит, околу кое „водеше војна“ со познатиот хрватски играч и тренер Игор Штимац.

Маријана е дипломиран новинар, мажена и многу силно врзана за Александар, синот на Северина.severina sestra

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1