Температурен шок од понеделник


Сабота ќе биде речиси идентична на петок во метеоролошка смисла, додека во недела очекуваме мало наоблачување, пред се во северниот дел од земјата.oblaci sonce vreme mk

Температурата во недела ќе биде слична на петочната, додека сабота ќе биде само за нијанса посвежа.

Од понеделник под влијание на потопла воздушна маса во пораст ќе бидат и дневните температури, кои ќе се движат во интервал од 15 до 25 Целзиусови степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1