Голата учителка од Куманово си дала отказ, не сакала да ги повлече фотографиите


Учителката од основното училиште „Кочо Рацин“ во Куманово, која објавуваше вулгарни и разголен и фотографии на својот Фејсбук профил, пред една недела си дала отказ од училиштето, одбивајќи да ги повлече фотографиите за кои што реагираа родителите на учениците, вели за Плусинфо Валентина Алексовска, секретар на Општина Куманово.

Претходно медиумите објавија дека родителите револтирани од фотографиите реагирале до училиштето

Курир

Курир

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1