Ова момче се чува за првата брачна ноќ со вистинската


19 годишниот Брус Диксон на ланче околу вратот носи привезок во облик на клуч кој е дел од привезок срце – кое пак го носи неговиот татко.

Приказната оди вака – Брус е невин и му рекол на таткото дека сака да се чува за својата идна жена.

Како симбол на овој завет тие го купиле привезокот и таткото всушност сега ја чува невиноста на својот син за идната снаа.

,, јас не сум како другите момчиња, не сум бакнал девојка досега. И овој клуч е ветување за мојата идна жена, за неа е и моето срце и моето тело – само за онаа која ќе биде вистинската,,

Синот и таткото се договориле на денот на венчавката да и го даде срцето на снаата и така синот ќе го има клучот од нејзиното срце а таа делот што недостасува за да го има неговото тело.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1