Tag Archives: nevin

Асанж невин! ДНК анализата покажала дека не е вмешан во секс аферата

Клучниот доказ предаден на Шведската полиција и кој бил основа за обвинение против основачот на веб страната „Викиликс“, Џулиан Асанж, за сексуален напад не ја содржи неговата ДНК.

______________________________________________________________________________________________________

Невин одлежал зад решетки, а државата му нуди 1.000 динари оштета

Земјоделецот Љубиша Лазовиќ, кој поминал 222 дена во притвор под обвинение дека е наркодилер, одбил да прими оштета од државата, која му понудила само по една „црвена“ на ноќ. Тој сега им нуди по 2.000 динари на оние од министерството, за да поминат еден ден во притвор.

______________________________________________________________________________________________________

Ова момче се чува за првата брачна ноќ со вистинската

19 годишниот Брус Диксон на ланче околу вратот носи привезок во облик на клуч кој е дел од привезок срце – кое пак го носи неговиот татко.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1