Ова момче заработи милиони на Youtube – Еве како (Видео)


Како што објави „Social Blade“, Арвид Улф Кјелберг има најголема заработка на каналот на „Јутјуб“.

youtube milionerИмено тој со својот канал „PewDiePie“, заработува помеѓу 825 илјади и 8 милиони долари.

Момчето во многу краток период од август 2013 до јануари 2014 година собра 23 милиони следбеници а неговите видеа да соберат милиони прегледи.

Кјелберг игра разни видео игри а во еден агол од екранот ги покажуваа неговите реакции.

Сепак според анализата, главен фактор за неговата популарност е интеркцијата со неговите фанови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1