Оваа војничка на Путин е страв и трепет за Исламската држава и најголемиот маркетингшки трик


Русинката„жена пилот“ капетнот Балислава, коха ги бомбардирала Исламските држави(ИСИС) во Сирија, како што пренесоа некои светски сајтови не е борбен пилот, таа не е ниту Русинка.

Се дојде до сознание дека таа е всушност поранешен бразилски модел на која фотографиите и биле злоупотребени .Screenshot_105

Фотографијата на „руската пилотка“, облечена во воена униформа која држи кацига додека леи на борбен авион преку ноќ стана интернет хит. „Каптенката Балислава“ ненадејно стана култна фигура.

Во еден извештај дури се наведува дека Исис ги разнела жена и дека терористите мислат дека нема да одат во рај затоа што ги убила една жена.

Меѓутоа подоцна е утврдено дека „капетанката Балислава“ по се изгледа и не постои, а дека навистина на фотографијата  е Ана Хикман (34), поранешен модел на долна облека од Бразил, која работела за брендовите како што се Викторија Сикрет, Ниева, Лореал.

Мажена е и има едно дете, а моментално живее во Бразил.

Ова е фотографијата на „жената пилот“ која го запали интернетот:Screenshot_106

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1