ФОТО: Тешка сообраќајка кај Драчево


Денеска попладне околу 14:00 часот на улицата „Борис Трајковски“ поранешна „Првомајска“ кај бензиската „Лукоил“ – Драчево се случи тешка сообраќајка помеѓу автомобил Дачиа Логан и камион од комуналната хигиена.

ФОТО: А1он

ФОТО: А1он

ФОТО: А1он

ФОТО: А1он

Причинета е значајна материјална штета, а засега нема информации за повредени. Сообраќајот се одвива отежнато, бидејќи двете ленти се затворени.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1