Овие 10 корпорации контролираат речиси се што купувате


Мапата која ја најдовме на Reddit.com покажува дека најголем дел од продуктите кои ги купуваме се контролирани од неколку компании. Ова може да се нарече „Илузија на избор“, пишуваат од Бизнис инсајдер. Еве ја шемата која ќе ви покаже кои компании си се конкуренција едни на други.

k0pv0

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1