ОВИЕ ФОТОГРАФИИ ЈА ШОКИРАА ЕВРОПА: Направени се на српско-хрватската граница


Средбата на земјите од ЕУ по прашањата за миграцијата на Балканот нема да донесе практични резултати без решенија од страна на Турција и Грција, изјави хрватскиот премиер Зоран Милановиќ при пристигнувањето на вонредната средба во Брисел, јави ТАСС.

– Хрватска е четвртата земја на патот на имигрантите. Хрватска е подготвена да не ги пушта преку границата, ако останатите држави го направат истото. Вистинските причини за кризата се во Турција и Грција и без нивните решенија денешната средба е само површен разговор, рече Милановиќ.

Migranti-izbeglice-10-620x350_thumb_medium500_282 Migranti-izbeglice-21_thumb_medium500_308 Migranti-izbeglice-15_thumb_medium500_730

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1