Овој град тоне – сите згради се накривени како кулата во Пиза (Фото)


Бразилскиот град Сантос тоне – Поради слојот на глина дебел 30 метри, зградите со години се навалуваат и тонат во земјата. Повеќето згради во овој град биле изградени во `50,`60,`70 години и на нив е веќе видливо накривувањето.

sinking-city-brazil-6

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1