Падна снег на први јуни


4RIA-113795-Preview

Рускиот град Томск, западен Сибир го пречека летото со снег.

Освен снегот, дождот, ветерот и 8-те степени не ги израдуваа жителите на овој руски град. Метеоролозите прогнозираат дека во текот на утрешниот ден на ова место температурите ќе паднат и до до 3 степени.

Според нив, студеното време во регионот може да се задржи до 6-ти јуни, по што се очекува зголемување на температурите до 20 степени.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1