Пак чувајте петарди: 19 год радовишанка остана без прсти – снемало струја, место свеќа запалила петарда


Краткотраен прекин на струја, ја остави без дланка 19-годишната девојка. Во темното, таа наместо свеќа запалила патарда која и експлодирала во раката
Amputiran-prst-13-godisnjaku-koji-se-tesko-ozlijedio-dok-je-bacao-petarde_ca_large

– Без неколку прсти таа е донесена во Штипкста клиничка болница, но оттаму итно е препратена на Клиниката за пластична хирургија во Скопје. Прогнозите за спас на нејзината дланка не се добри и можно е таа целосно да го загуби овој дел од раката, пренесе Нова Македонија.

Инаку, петардите биле набавени ден претходно и наменети за прослава на Сурова, но наместо забава тие на радовишанката и донеле траен инвалидитет.

Нетпрес

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1