ПАНИКА: Во продажба портокали заразени со ХИВ позитивна крв


На интернет деновиве се прошири вознемирувачка вест дека Царинската служба на Алжир открила големо количество портокали, увезени од Либија, во кои била вбризгана ХИВ позитивна крв.portokal-hiv-640x639

Ако се потврдат индиции ова би било уште една погубна стратегија на џихадистите во Либија под чија контрола е поголем дел од оваа земја кон своите неистомисленици каде и да се во светот.

Поради веста почна да се шири паника меѓу луѓето, но иако Македонија не увезува портокали од земјите зафатени со војна, сепак проверете пред конзумирање.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1