Парична казна и 5 години забрана во Македонија за лицето што го постави албанското знаме


Глоба и 5 години забрана за влез во Македонија заработи едно лице кое беше инволвирано во индидентот со албанското знаме кој се случи денес во Охрид.

Порталот centar.mk јави дека одлуката е донесена од страна на судија на претходна постапка.

Случајот денес го забележаа граѓаните кои живеат во тој дел на градот, а на фотографиите можеа да се забележат четири лица што го поставуваат знамето на тврдината. На социјалните мрежи се појави и фотографија на која се гледа како лице во албанска носија виори знаме на кулата на тврдината, а подоцна и во централното градско подрачје.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1