Патиштата блокирани од интензивен снег: Еве каде низ Македонија вее во моментов


Интензивни снежни врнежи утрово се регистрирани на граничниот превој стража. Поради снегот кој се задржува на коловозот, воведена е забрана за тешки товарни возила на кракот Маврово – Дебар.
Снег со умерен интензитет вее и во Маврово и на Попова Шапка.

Foto - Kurir.mk

Foto – Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1