Патник снимал додека авионот паѓа – за чудо преживеал и ја објави снимката (Видео)


avionska-nesreca-1389379574-425423

Патникот Фердинанд Пуентес бил еден од патниците во авионот кој доживеа несреќа кај Хаваи.

Авионот од засега не познати причини почнал да ја губи висината и се урнал во водата.

Фердинанд мислејќи дека тоа му се последните моменти од животот го извадил телефонот и снимал додека авионот паѓал.

За среќа поголемиот дел од патниците успеале да ја преѓивеат несреќата – загина една патничка Лорета Фади.

snimio-pad-aviona-foto-facebook-1389378914-425421

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1