Патниците гледале како гори моторот на авионот – еве како реагираат (Видео)


avion-izmirАвион од турската компанија „Туркиш ерлајнс“ кој што патувал од Истанбул за Измир бил погоден од гром авионот успеал принудно да слета на аеродромот „Аднан Мендерес“ во Измир.

Сите 112 патници и членови на екипажот безбедно го напуштиле авионот.

По ударот на громот се запалил моторот на авионто – а патниците сето тоа го гледале. Еве како реагирале патниците во авионот додека ова се случувало.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1