Педесет годишен човек прегазен од воз кај Могила


Утрово околу 10 часот и 15 минути во близина на битолското село Могила воз прегази педесет годишен маж. Несреќата се случила кога возот кој сообраќал на релација Скопје – Битола утрово удрил во лицето.

Идентитетот на човекот се уште не е познат, како и околностите поради кои дошло до несреќата.

Полицијата врши увид на местото.

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1