Педофил од Италија платил 4.307 евра на Македончиња да се снимаат голи


Италијанец стар 35 години преку сервиси за брз трансфер на пари на неколку деца во Македонија кои не наполниле 14 години им платил вкупно 4.307 евра за нивни голи фотографии и видеоснимки, соопшти МВР.

dete pedofil

Педофилот контактирал со децата преку Скајп и Фејсбук. Барал да се соблекуваат, да се допираат, и фотографиите и видеоснимките што самите ги правеле, да му ги испраќаат.

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ц.С.(35), државјанин на Италија. Тој кривичното дело го вршел од јануари 2013 до февруари 2014 година.

Полицијата извршила претрес во домовите на децата при што се пронајдени компјутери и мобилни телефони преку кои се одвивала комуникацијата со педофилот од Италија, по што уредите се однесени на вештачење во МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1