Пиете горко или благо кафе – еве што значи тоа


Луѓето што ставаат две или повеќе лажички шеќер во кафето, веројатно се посиромашни од оние што ставаат помалку, открива истражување.kafe3

Истражувањето спроведено од списанието “The Grocer” ги споредува пиењето чај и кафе со различните социо-економски групации и открива дека повеќе од една третина (36%) од оние со пониски приходи, ставаат шеќер во кафето или чајот, додека истото го прават само 26% од оние што имаат солидна плата.

Оние што ставаат две или повеќе лажички, ги има 9% од богатите, а 19% од сиромашните. Интересно истражување, во секој случај.

Како вие би го поврзале ова со сиромаштијата доколку е навистина така?

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1