Пиво Фест: Џеј се тетеравеше на сцена, колнеше камермани и завиваше


 

Настапот на Џеј Рамадановски на пиво фест во Прилеп предизвика многу негативни коментари на социјалните мрежи. Според оние кои биле дел од публиката настапот на Џеј бил ,,жива брука,,. Како што велат изгледало како да бил во видна алкохолизирана состојба, повеќе се тетеравел отколку што пеел, а и ги навредувал камерманите кои го снимале настанот.

На публиката и велел дека немало договор да се снима настанот и го истуркал од сцената камерманот. Не застанал тука се свртел кон публиката и на микрофонот па јавно го проколнал оној кој нарачал снимање на настапот.

,, Да даде господ тој што нарача снимање цел живот среќа да не види,,

Неговиот настап, а и однос предизвикаа бурна реакција и коментари на социјалните мрежи – еве дел од нив.

– Pivo Fest –Prilep ,,Fantasticna Izvedba,, na Djej
Katastrofa ,se vidovme osven muzika i peenje
(pijana Srpska zvezda pred 50000 Makedonci )

– Во овој момент во Прилеп се случува вистинска бламажа.

– Турбофолкерот и шунд ѕвездата Џеј Рамадановски кој еднаш поодамна на еден концерт Македонија ја нарече српска бановина,одржува концерт и е дрво пијан. На бината завива како куче и ги навреди македонските камермани,колнејќи ги со клетва да им се исушат рацете.

– До кога во Македонија ќе се промовира шундот и турбофолкот?????? Имаме барем 1000 наши пејачи кои вредат повеќе од ЃУБРЕТО ЏЕЈ.

– Dzej majstore-so vakva mladina,uz direkten tv prenos na nacionalna televizija-nema zima za tvojata idnina!?!?!?

 

После Џеј настапи Желко Јоксимовиќ кој ја крена публиката на нозе. Секако неговиот настап доби позитивни критики на социјалните мрежи.

– “Пиво фест 2012” Прилеп одлична организација со прекрасни пејачки имиња, вечера преку 100.000 присутни посебно кога го слушаме во живо Жељко Јоксимовиќ едноставно екстра одлично !!!!!! И честит 10 јубилеј и да потрае фестивалот во Прилеп уште долги години :))))))

 

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1