Планира да не работи до крај на живот – Заработува пари раѓајќи деца


Самохраната мајка Менди Кауви (47) има десет деца. Нив ги добила со пет различни партнери. Оваа жена живее во малото гратче Хастингс во југоисточна Англија.

Оваа мајка е единствена во тоа што таа раѓала деца од својата 18 до 36 година од животот за да им што е можно поголем приход од социјалната помош.

20150521152334_306375

Таа сега сака да добие 50 внучиња, за да може приходото што го добива од државата да и биде доволен да не мора да работи до крајот на животот.

Иако не среќаваме често ваква животна приказна тоа, тоа не е причинаа зошто Менди го привлекла вниманието на јавноста. Таа всушност ги шокирала сите кои ја слушнале нејзината приказна бидејќи живее од социјалната помош која и ја дава државата.

Не е ново да се живее од социјална помош, но Менди на тоа гледа како на работа од која има профит. Таасе води од размислувањето дека колку повеќе деца ќе роди, толку повеќе приходи ќе добива.

Годишно Менди добива по 24.000 фунти социјална помош. Таа за британските медиуми изјавила дека ги сака своите деца и тетоважите и не е ни чудно што досега издвоила 2.000 фунти за тетовирање.

– Можеби мојот начин на живот ги шокира луѓето, но тоа не ме интересира. Моите бременсоти беа планирани. А со оглед на бројот на деца и бројот на обврските кои тие ми ги донесуваат, јас не можам да работам нормална работа. Социјалната помош е доволно висока за да не мора да се грижам – вели Менди.

Оваа жена месечно прима по 2.000 фунти. Од десетте деца кои ги родиле, три живеат се уште со неа. Менди изјавила дека на своите деца им дозволува да пијат алкохол во домата и честопати им купува цигари доколку се послушни и добри и доколку и помагаат во домот.

Таа сака да добие 50 внучиња за да извлече најголема сума од социјалната помош и тоа им го кажала на своите деца. За сега таа има 16 внучиња. Нејзината 24-годишна ќерка Кристал има 4 деца и исто така живее од социјална помош. Менди се уште е во врска со еден од татковците на своите деца но не сакаат да живеат заедно за да не ризикуваат да го изгубат правото на социјална помош.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1