По 50 години починале во сообраќајка држејќи се за рака


maz i zena soobrakja82-годишниот Џон Холс и 79-годишната Бети Холс од Велика Британија се пример за тоа како една љубов може да биде силна.

Овие старци кои биле 50 години во брак се пронајдени во автомобилот откако се испревртел во страшна сообраќајна несреќа.

Нивните тела биле пронајдени од полицијата. А според извештајот сопружниците се држеле цврсто за рака.

Нивниот 47-годишен син изјавил дека тоа сознание му е еден вид утеха – дека неговите родители штом се држеле за рака имале и доволно време за да се збогуваат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1