По само два часа од венчавката , младоженци загинале во хеликоптерска несреќа


Вил Бајлер и Бејли Акерман се венчале во саботата навечер на ранч во местото Јувелди , во Тексас, на 125 километри западно од главниот град Сан Антонио. Тие по свадбата, тргнале кон ранчот на таткото на малдоженецот со хеликоптер Бел 206Б.

Од непознати причинуи , хеликоптерот паднал и заедно со младоженецот и невестата , загинал и пилотот Џералд Грин Лоренс.

Младоженците биле студенти на Универзитетот во Хантсвил , Тексас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1