Почина Абдурахман Алити


Aktuale_Aktuale_abdurahamn_Aliti__1__802551530_738896932

По долго боледување, денеска во раните утрински часови почина поранешниот претседател на ПДП, Абдурахман Алити.

Алити важеше за умерен политичар, со јасна визија дека местото на Македонија е во ЕУ и во НАТО.

Во својот богат политички живот, Алити беше двапати избран за пратеник, а потоа беше и македонски амбасадор во Софија, Бугарија.

Погребот на Алити ќе биде денеска во 17 часот, во селските гробишта тетовско Желино.

Plus info

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1