Почина бебе старо само 40 дена


Вчера околу 07.00 часот во Полициска станица Драчево, од Итна медицинска помош било пријавено дека во домот на улица „Пат за Китка“ починало машко бебе старо околу 40 дена, од татко И.М.(32) и мајка Р.М.(23), двајцата од Скопје.

Од страна на лекар е констатирана смрт, без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатото бебе е предадено на обдукција.

Увид извршила екипа од Полициската станица Драчево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1