Почина Јосиф Татиќ – Јатаганц


josif-taticДенеска во Белград почина еден од најпознатите српски актери Јосиф Татиќ, јави српски Курир.

Негови најпознати улоги се: Слободан Михајловиќ во представата „Шовинистичка фарса“, Божидара Солдатовиќ – Јатаганца во серијата „Бољи живот“ и Танасије Виторовиќ во серијата „Грлом у јагоде“.

Роден е во актерско семејство неговите родители Бранко и Христина исто така беа актери.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1