Починал киднапираниот обвинител – убиени и киднаперите (Видео)


Обвинителот Мехмет Селим Кираз, кој бил тешко ранет вечерва во акцијата за ослобивање, откако како заложник го држеле припадници на забранета радикална левичарска група, им подлегнал на повредите, јавуваат агенциите.kidnapiran500

Медиумите истакнуваат дека Кираз бил брзо префрлен во болница и лекарите се бореле за неговиот живот, но сепак не успеале да го спасат. Дел од турските медиуми, меѓутоа, тврдат дека обвинителот бил мртов кога го донеле во болницата.

Руската агенција Спутник пишува дека Кираз бил погоден со еден куршум во главата и два куршуми во телото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1