,, Покољ у најави,, српски хулигани доаѓаат во Скопје да тепаат албанци


,, Покољ у најави – 300 хулигана кренуло на Скопје,, со ваков наслов српскиот весник Курир објавува информација дека српските хулигани на двата најголеми навивачки клубови на Партизан и Црвена Звезда ќе го искористат гостувањето на репрезентацијата на Србија за да се пресметаат со локалните албанци.

Курир се повикува на свои извори од навивачките групи, наводно околу 300 навивачи вечерва ќе тргат со автомобили и комбиња.

,, им спремаме големо изненадување на шиптарите во Скопје, добро ќе не запомнат, а целта ни е да ги фаќаме низ град и да претепаме што поголем број, бидејќи не одиме организирано туку со свои превоз, ќе стигнеме без проблем до Скопје а и некои попатни места каде живеат албанци,, изјавил за српски Курир еден познат хулиган.
Тој тврдел дека ќе имаат помош и поддршка и од навивачите на овие два клуба во Скопје.

Натпреварот во Скопје се игра утре во 20.30 часот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1