Покрај со Порошенко, Заев мислел дека на телефон разговара и со Столтенберг (ВИДЕО)


Во еден дел од разговорот со руските комичари кои се претставуваат како претседателот на Украина Петро Порошенко, се вмешува и Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Лажниот Порошенко му вели на Заев дека господинот Столтенберг сака да го слушне а македонскиот премиер веднаш прифаќа.

Разговорот меѓу Заев и лажниот Столтенберг се води околу загриженоста на Генералниот секретар за руското влијание во Македонија како и за нашето членство во НАТО.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1