Пола Скопје ноќеска ќе биде без вода


90718_voda-iz-cesme_fУтре од полноќ до 5 часот изутрина ќе има прекин на водоснабдување за граѓаните од населбите: Чаир, Бутел 2, Топаанско Поле, Скопје – Север, Гази Баба, Железара и Автокоманда.

Прекинот на водоснабдувањето е поради инвестициски зафати за замена на пумпи во Пумпена Станица Гази Баба, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК).

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1