Полицијата го расчисти грозоморното двојно убиство во Кичево?


Едно лице е приведено за грозморното убиство на 69 годишните С.И и И.И кои минатиот септември, беа пронајдени мртви во нивниот дом во кичевско Србица, дознава Press24 од полициски извори.

policijaЛицето се сомничи дека  на 2 септември, минатата година ги убило старците, инаку печалбари кои од Америка дошле на одмор во Македонија. Нивниот дом беше целосно испретуран па првичните сомнежи беадека се работи за грабеж. Од полицијата официјално не може да се добие ниту потврда ниту демант на оваа информација

ПРЕС24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1