Помагајте ми го фрли бебето низ прозор – ова е таткото убиец (ФОТО)


Помагајте ми го фрли бебето низ прозор. Ми ја уби мојата мала Наталија. Соседи ве молам помагајте… Ова биле очајните крици за помош на мајката на женското бебе старо само 15 дена, кое таткото го фрли од трети спрат.

tatko monstrum

Трагедијата која ја потресе цела Србија, се случила вчера во пет часот наутро кога 35-годишниот Борисав, од како се скарал со сопругата, го земал бебето, отворил прозорец и го фрлил од третиот спрат.

Мајката Билјана (31) веднаш истрчала на местото на настанот и го зграбила детето. Соседите викнале Брза помош, но било предоцна. Лекарите само констатирале смрт.tatko monstrum 2

– Ме разбудија очајни вресоци за помош, вели соседка за српскиот Ало и додава дека убиецот бил повлечен и некомуникативен, а навечер често се рсправал со својата сопруга.

Во домот на улицата Дринчиќева во центарот на Белград се одвивала вистинска драма. Кога полицијата стигнала на местото на грозоморниот настан и биле потребни 20 минути да го совлада „монструмот“.

Таткото-убиец веднаш е префрлен во психијатриска болница.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1