Поп комуниста: Среде миса во црква пее партизанска песна (Видео)


Свештеникот Дон Андреа Гало стана ѕвезда на Јутјуб кога на среде миса во црква почна да ја пее познатата партизанска песна “O бела чао”

svestenikТој на среде миса пред голем број присутни верници во црква во Џенова почнал да ја пее О бела чао, а верниците со воодушевување му се придружиле па низ црквата ечеше О бела чао.

Свештеникот додека пее весело мафта со црвениот појас а верниците му аплаудираат.

Но ова не е прв пат овој свештеник да се најде на Јутјуб. На една снимка зад него додека држи миса се наоѓа знаме во боите на винижитото што е симбол на ЛГБТ заедницата за заштита на правата на хомосексуалците.

Ова да се случеше кај нас веројатно ќе беше скандал, но во Италија помина сосема незабележано.

Пеколот ни е се поблиску: Во чиниите наскоро месо од свињи вкрстени со глувци и луѓе
Видео/Фото: Направен првиот робот дете – интелегентно е учи исто како дете

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1